![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2013/09/psg-javier-pastore-.jpg)
Χωρίς Παστόρε στην Αθήνα, η Παρί
Μείον ένας «πονοκέφαλος» για τον Μίτσελ, εν όψει της αναμέτρησης της ερχόμενης Τρίτης για την πρεμιέρα του Champions League, αφού η Παρί Σεν Ζερμέν θα ταξιδέψει στη χώρα μας χωρίς τον Χαβιέρ Παστόρε.
Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός υπέστη έναν μυϊκό τραυματισμό, ο οποίος θα τον κρατήσει εκτός αγωνιστικής δράσης για τις επόμενες δύο εβδομάδες, χάνοντας τα ματς με Μπορντό, Ολυμπιακό και Μονακό.
Αντίθετα, στη διάθεση του Λοράν Μπλαν τίθεται ο Μαρκίνιος. Ο Βραζιλιάνος αμυντικός ξεπέρασε το πρόβλημα που τον ταλαιπωρούσε και είναι πανέτοιμος για την αναμέτρηση του «Γ. Καραϊσκάκης».