![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2013/08/images1.jpg)
Μαύρο νερό βγάζουν οι βρύσες στην Ηλεία
Η ανόρυξη της συγκεκριμένης γεώτρησης έγινε το 2010, αφού η προηγούμενη είχε υποστεί βλάβη, και μέχρι πριν ενάμιση χρόνο όλα έβαιναν καλώς, καθώς και οι αρχικές αναλύσεις που είχαν γίνει είχαν δείξει ότι το νερό ήταν κατάλληλο. Μέχρι που ξημέρωσε μία ημέρα, που στις βρύσες άρχισε να τρέχει αρχικά κίτρινο νερό και όσο περνούσε ο καιρός το νερό γινόταν μαύρο.