![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2014/09/dermitzakis1.jpg)
Στο Ηράκλειο ο Δερμιτζάκης
Μόνο η ανακοίνωση απομένει για να επισημοποιηθεί ο «γάμος» του Εργοτέλη με τον Παύλο Δερμιτζάκη. Ο έμπειρος κόουτς ταξίδεψε για Ηράκλειο την Πέμπτη και το βράδυ έφτασε στο νησί, προκειμένου να τελειώσει η υπόθεση.
Ο άλλοτε τεχνικός των ΟΦΗ, ΠΑΟΚ, Αστέρα, Πανθρακικού έχει συμφωνήσει σε όλα με τους Κρητικούς για να αντικαταστήσει τον Φεράντο και την Πέμπτη αναμένεται να ανακοινωθεί η πρόσληψή του και να σηκώσει… μανίκια. Δεδομένου, δε, της διακοπής του πρωταθλήματος, θα ΄χει μπροστά του χρόνο για να δουλέψει και να διορθώσει τυχόν αδυναμίες.