Πολυβόλο η Παρί 6-0 τη Μονπελιέ

Με το απόλυτο συνεχίζει η πρωταθλήτρια

Πολυβόλο η Παρί Σεν Ζερμέν δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στη Μονπελιέ, την οποία συνέτριψε 6-0, για το 2/2 στη φετινή Ligue 1.

Οι Παριζιάνοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μπαρκολά και 20 λεπτά αργότερα ο Ασένσιο έκανε το 2-0, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Λουίς Ενρίκε με ένα 7λεπτό του… τρόμου στο δεύτερο μέρος, σημείωσαν τρία τέρματα από το 53’ μέχρι το 60’, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Στη συνέχεια, η Παρί έριξε την ταχύτητά της, με τον Λι να βάζει το… κερασάκι στο 82’ για το τελικό 6-0.

Έτσι, η Παρί Σεν Ζερμέν ανέβηκε στους 6 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Μονπελιέ παρέμεινε στον βαθμό που πήρε στην πρεμιέρα, μένοντας στο 1-1 με την Στρασμπούρ.