Τσιτσιπάς: Τώρα έφταιγε ο διαιτητής

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποκλείστηκε από τον Τζακ Ντρέιπερ, και λίγο πριν το τέλος του αγώνα, εκνευρίστηκε με τον διαιτητή.

Λογικό! Αφού έλειπε ο πατέρας του, κάποιος έπρεπε να έφταιγε…

Με το σκορ στο 5-4 στο τρίτο σετ ο διαιτητής της αναμέτρησης εκνεύρισε τον Έλληνα τενίστα με μια απόφασή του. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς τον πλησίασε και του μίλησε στα ελληνικά.

«Δεν επιτρέπεται να κάνεις αυτά τα πράγματα σαν διαιτητής. Παίζουμε αγώνα, όλα πάνε μια χαρά. Δεν μπορείς να τα κάνεις αυτά τα πράγματα», του είπε χαρακτηριστικά ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Μετά τη νίκη επί του Γιαν Λέναρντ Στρουφ, ο Τσιτσιπάς δεν κατάφερε ν’ ανταπεξέλθει σε δεύτερο σερί παιχνίδι διάρκειας τριών σετ, γνωρίζοντας την ήττα με 6-3, 4-6, 5-7 από τον Τζακ Ντρέιπερ.