![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2024/08/kurugliev1-750x430.jpg)
Η υποδοχή του Κουρουγκλίεβ στο Ολυμπιακό Χωριό
Ο Νταουρέν Κουρουγκλίεβ κέρδισε και τον Άμινε Μίλες Ναζέμ με 5-4 για να ανέβει στο τρίτο σκαλί του βάθρου και να χαρίσει μετάλλιο στην Ελλάδα στην πάλη μετά το 2004 και το 8ο συνολικά στο Παρίσι.
Η Team Hellas ετοίμαζε θερμή υποδοχή στον 32χρονο παλαιστή στην επιστροφή του στο ολυμπιακό χωριό, με τον αρχηγό της αποστολής, Πέτρο Συναδινό, να τού δίνει τα συγχαρητήριά του.
Η υποδοχή στον χάλκινο Ολυμπιονίκη Νταουρέν Κουρουγκλίεβ στο Αρχηγείο της Team Hellas παρά το προχωρημένο της ώρας, με πυρσούς και συγχαρητήρια από τον Αρχηγό Αποστολής Πέτρο Συναδινό. pic.twitter.com/UI7Lz799kw
— Ηellenic Olympic Committee (@HellenicOlympic) August 9, 2024