Ο Στέφανος Τσιτσιπάς «καθάρισε» σε 52 λεπτά τον Βρετανό Ντάνιελ Έβανς

Προκρίθηκε στους 16 των Ολυμπιακών Αγώνων

Με εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στον Βρετανό, Ντάνιελ Έβανς, ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε  άνετη νίκη 2-0 σετ (6-1, 6-2) και πανηγύρισε την πρόκριση στους «16» των Ολυμπιακών Αγώνων! Ο Έλληνας πρωταθλητής έδειξε πως βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και βάζει υποψηφιότητα για μετάλλιο.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεπέρασε άνετα σε 52 λεπτά τον 34χρονο Βρετανό (Νο.58) και θα περιμένει στους «16» τον νικητή του ζευγαριού Μπάεζ (Αργεντινή)-Χασάν (Λίβανος).

Σοβαρός από την αρχή ως το τέλος ο Στέφανος, δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλό του και… βλέπει μακριά! Είναι, άλλωστε, η αγαπημένη του επιφάνεια και courts τα οποία γνωρίζει πολύ καλά…

Το κακό είναι πως αν καταφέρει να περάσει για πρώτη φορά στην καριέρα του στην οκτάδα των Ολυμπιακών Αγώνων, τότε η λογική λέει ότι θα βρει εκεί τον Νόβακ Τζόκοβιτς!