Ισόπαλοι 1-1 Αστέρας και Λεβαδειακός στην Τρίπολη

Ικανοποίησαν με την παρουσία τους οι δύο ομάδες

Ικανοποίησαν Αστέρας και Λεβαδειακός στο φιλικό τους παιχνίδι που έδωσαν στην Τρίπολη και έληξε ισόπαλο 1-1. Οι Αρκάδες είχαν δοκάρι στο 21’ με τον Μάντζη, αλλά οι Βοιωτοί απείλησαν στο 28΄ με τον Πεδρόσο να αστοχεί σε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο.

Το σκορ άνοιξαν τελικά οι γηπεδούχοι στο 57’, με τον Τζανδάρη να κάνει το σουτ, την μπάλα να κοντράρει στον Κάσσο και να καταλήγει στα δίχτυα. Ο Λεβαδειακός αντέδρασε και στο 75’ μετά από φάση διαρκείας, ο Ρόμο πέτυχε το 1-1.

Στο γήπεδο βρέθηκε και ο παίκτης που θα αποτελέσει τη νέα μεταγραφή του Αστέρα για την επίθεση, ο Ούγγρος Μάρτιν Άνταμ.

Αστέρας ΑΚΤΩΡ: Παπαδόπουλος, Άλχο, Αλάγκμπε, Γκρόζντανιτς, Χουχούμης, Ρέντζιτς, Γιαμπλόνσκι, Καλτσάς, Ζουγλής, Παλάσιος και Μάντζης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Τσιντώτας, Άλβαρες, Καστάνιο, Γκαρθία, Τριανταφυλλόπουλος, Τζανδάρης, Μουνιόθ, Μπαρτόλο, Ρεγκίς, Τζίμας και Φαραϊ.

Λεβαδειακός: Γκροφ, Βήχος, Τσάπρας, Λιάγκας, Εραμούσπε, Μεχία, Λαμαράνα, Πεδρόσο, Συμελίδης, Μπάλζι και Κωστή.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γκαραβέλης, Πλέγας, Νικολιάς, Χαμόν, Γιαμίν, Κασσός, Κασέμι, Τσάρας, Ρόμο, Γουέλερ και Σαβάλ.