Με γκολ στο 96΄ η Μπάνια Λούκα 1-0 την Εγνατία με κατάσκοπο του ΠΑΟΚ στη Βοσνία

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με 9 παίκτες

Με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπάνια Λούκα λύγισε την Εγνατία με 1-0 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης, υπό το βλέμμα των «κατασκόπων» του ΠΑΟΚ.

Ο Δικέφαλος του βορρά θα μάθει την επόμενη εβδομάδα τον αντίπαλο που θα αντιμετωπίσει στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League, με τους Βόσνιους να παίρνουν προβάδισμα πρόκρισης.

Η Μπάνια Λούκα είχε την κατοχή της μπάλας όμως δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα της Εγνατίας, μέχρι που η αποβολή του Ζεϊνουλάι στο 58′ άλλαξε τις ισορροπίες της αναμέτρησης.

Τα λεπτά, ωστόσο κυλούσαν με την Μπάνια Λούκα να πιέζει για το γκολ και στο 90+6′ ο Χρέλια σημείωσε το νικητήριο γκολ για τους Βόσνιους, σοκάροντας την Εγνατία, που έμεινε με εννιά παίκτες μετά την αποβολή του Ντρέτσα στο 90+11′.