![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2023/10/ioannidis-1-750x430.jpg)
Η ΑΕΚ τίμησε τη μνήμη του Γιάννη Ιωαννίδη
ΑΕΚ υποδέχθηκε τον Άρη στο κλειστό των Άνω Λιοσίων για την Basket League σε ένα παιχνίδι με ιδιαίτερο χαρακτήρα.
Η Ένωση, όπως είχε προαναγγείλει, τίμησε τη μνήμη του Γιάννη Ιωαννίδη, ο οποίος είχε διατελέσει προπονητής των κιτρινόμαυρων τη διετία 1996-98, οδηγώντας τη στον τελικό της EuroLeague στην δεύτερη σεζόν της θητείας του στον πάγκο της ομάδας.
Ο διοικητικός ηγέτης της κιτρινόμαυρης ΚΑΕ, Μάκης Αγγελόπουλος, παρέδωσε στην κόρη του Ιωαννίδη μία κορνίζα, στην οποία απεικονίζονταν μεγάλες του στιγμές πατέρα της, ως προπονητής της Ένωσης.