![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2023/10/kriti-750x430.jpg)
Ημιμαραθώνιος Κρήτης: Η γιαγιά Αγγέλα έτρεξε 5 χλμ και χόρεψε κρητικά
Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε την Κυριακή 1η Οκτωβρίου ο 7ος Ημιμαραθώνιος Κρήτης.
Πρωταγωνιστές στο κάλεσμα ήταν η γιαγιά Αγγέλα με τον Ογκουνσότο, οι οποίοι «έτρεξαν» για χάρη του διαφημιστικού σποτ.
Η γιαγιά Αγγέλα όμως έτρεξε και στον αγώνα και μάλιστα στα 5 χιλιόμετρα. Όχι μόνο τερμάτισε αλλά στο τέλος το έριξε και στους κρητικούς χορούς κερδίζοντας το χειροκρότημα από πολλούς παρευρισκόμενους και αθλητές.
Μετά το τέλος του αγώνα η κρητική μουσική ηχούσε στο ανοιχτό θέατρο Αρκαλοχωρίου με τη γιαγιά Αγγέλα να εντυπωσιάζει με την όρεξή της, τις αγωνιστικές και χορευτικές της ικανότητες.
@krhthmonomia Η γιαγιά Αγγέλα που πρωταγωνίστησε στο σποτ του Ημιμαραθωνίου Κρήτης, ετρεξε τα 5 χιλιόμετρα και συνεχίζει με χορό!! #ημιμαραθωνιος2023 #κρητης ♬ πρωτότυπος ήχος – Η Κρήτη Είναι Μόνο Μία