![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2023/06/speaker-750x430.jpg)
Σπικεράδες: Τρέμουν σαν τους διαιτητές, μην του τύχει η δύσκολη φάση και πρέπει να πάρουν θέση
Sports Παρασκήνια
Έχει παραγίνει το καλό με τους σπικεράδες. Τρέμουν να πάρουν θέση αν είναι πέναλτι ή όχι. Και το παίζουν κιόλας, πρώτη μούρη στο Καβούρι. Για τα συνδρομητικά, άστο καλύτερα. Μαρμαρώνουν. Τσιμουδιά. Όπως ένας διαιτητής εύχεται να μην του τύχει η στραβή, έτσι κι ο σπικεράς, το ίδιο. Όλοι αυτοί που πουλούν βαθιά φιλοσοφία της δεκάρας, το γυρίζουν στο σορολόπ, μόλις τύχει. Μέχρι και στην ΕΡΤ, μία από τα ίδια. Δίνει ο Τσαγκαράκης το μαϊμού πέναλτι για να ισοφαρίσει η Κηφισιά 1-1 την Καλαμάτα και ο δημόσιος σπικεράς το περνάει στο ντούκου.