![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2022/12/smy-2.jpg)
Επίσκεψη του Αρχηγού ΓΕΣ σε στρατόπεδα της Αττικής, ενόψει Πρωτοχρονιάς
Ο Αντιστράτηγος Χαράλαμπος Λαλούσης μετέβη και στο 401 Γενικό Στρατιωτικό Νοσοκομείο για να ανταλλάξει ευχές με το προσωπικό και τους νοσηλευόμενους
Στρατόπεδα της Αττικής επισκέφθηκε χθες ο αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού, Αντιστράτηγος Χαράλαμπος Λαλούσης, για να ανταλλάξει με το προσωπικό των Ενόπλων Δυνάμεων ευχές ενόψει της έλευσης του νέου έτους.
Ειδικότερα, ο αρχηγός ΓΕΣ, συνοδευόμενος από τον διοικητή της Ανώτατης Στρατιωτικής Διοίκησης Υποστήριξης Στρατού (ΑΣΔΥΣ «ΘΗΣΕΑΣ») Αντιστράτηγο Γεώργιο Κωστίδη, επισκέφθηκε τα Στρατόπεδα «Επχου Γεώργιου Μελίδη», «Παπαβασιλόπουλου» και «Λοχαγού Καποτά».
Στη συνέχεια, ο Αρχηγός επισκέφτηκε το 401 Γενικό Στρατιωτικό Νοσοκομείο Αθηνών (401 ΓΣΝΑ) και αντάλλαξε ευχές με το ιατρικό – νοσηλευτικό προσωπικό και τους νοσηλευόμενους.
![stratos-2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-2.jpg)
![stratos-3](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-3.jpg)
![stratos-4](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-4.jpg)
![stratos-5](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-5.jpg)
![stratos-6](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-6.jpg)
![stratos-7](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-7.jpg)
![stratos-8](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-8.jpg)
![stratos-9](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-12-30/stratos-9.jpg)