![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2022/04/sidiropoylos-750x430.jpg)
Ο Σιδηρόπουλος Αυστρία – Γαλλία, ο Κάιπερς στην Ρόδο
Sports Παρασκήνια
Ο Τάσος Σιδηρόπουλος παραμένει elite διαιτητής στην UEFA. Και στα σεμινάρια των elite θα πάρει και ματσάρα του δώσανε να σφυρίξει στο Nations League, Αυστρία – Γαλλία 1-1. Και τα πήγε καλά. Πολύ καλά. Να δούμε και τι θα κάνει ο Κλάτενμπεργκ του χρόνου με τον Τάσο. Θα τον βάλει σε κανένα ντέρμπι; Είναι σε δύσκολη θέση ο Κλάτυ. Διότι αυτός που τον κάλεσε για τα elite σεμινάρια ήταν ο Ολανδός Γιάν Κάιπερς, φίλος του Τάσου. Μην πάνε τσάμπα οι φιλοξενίες στην Ρόδο τα καλοκαίρια. Οι φίλοι στα δύσκολα φαίνονται…