![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2021/12/vragnes_190834.jpg)
Προπονήθηκε κανονικά ο Βράνιες και παίζει στην Τρίπολη
Στη διάθεση του Αργύρη Γιαννίκη για το εκτός έδρας παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Αστέρα Τρίπολης το Σάββατο (19:30) τέθηκε ο Όγκνιεν Βράνιες, ο οποίος πήρε κανονικά μέρος στην σημερινή προπόνηση της «Ένωσης».
Ο κεντρικός αμυντικός των «κιτρινόμαυρων» υπέστη διάσειση στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, ενώ την Τρίτη βγήκε καθαρή η μαγνητική του.
Επίσης, ο Τσίτσαν Στάνκοβιτς πήρε εξιτήριο από το Ιατρικό Κέντρο, έπειτα από την επέμβαση στην οποία υποβλήθηκε χθες και επέστρεψε σπίτι του. Οι υπόλοιποι παίκτες γυμνάστηκαν κανονικά.
Η επόμενη προπόνηση της ΑΕΚ είναι προγραμματισμένη για αύριο στις 17:00.