«Χόρεψε» tango τον ΟΦΗ ο Αστέρας

Το σκορ άνοιξε πάρα πολύ νωρίς στο 4′ ο Τζερόνιμο Μπαράλες ενώ ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά στο 41′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, αλλά και τα δικά του.

Πριν ακόμα ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Μάσα με κεφαλιά (45+1′) διαμόρφωσε το 3-0, σφραγίζοντας τη νίκη των Αρκάδων.

Ο ίδιος παίκτης φρόντισε να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του Αστέρα αφού στο 66′ με πανέμορφο γκολ διαμόρφωσε το 4-0 και πέτυχε και ο ίδιος το δεύτερό του γκολ.

Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε και πάλι ο Μπαράλες (χατ-τρικ) με ιδανικό σουτ στο 79′ κάνοντας το 5-0. Στο 88′ ο Λαμπρόπουλος με πέναλτι μείωσε σε 5-1, αλλά ο Πάρα στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

Πλέον, ο Αστέρας έχει 44 βαθμούς -7 περισσότερους από την 6η θέση- έχοντας μεγάλο προβάδισμα για τα play-off ενώ ο ΟΦΗ παραμένει προτελευταίος (πάνω από τη Νίκη Βόλου) με 13 βαθμούς και ουσιαστικά υποβιβασμένος στη Football League.