Ο Μάριν λύτρωσε τον Ολυμπιακό, 2-1 τον Αστέρα στις καθυστερήσεις!

Πάλι γύρισε ματς ο Ολυμπιακός και όλα δείχνουν πως και φέτος δεν θα χάσει το πρωτάθλημα, αφού ακόμη και στα κακά του παιχνίδια, ακόμη κι όταν βρίσκεται πίσω στο σκορ, καταφέρνει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο να σώζει την παρτίδα.

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 2-1 τον Αστέρα με γκολ του ξεχασμένου Μάριν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι έτσι λίγες μέρες πριν ξεκινήσει ένα δύσκολο σερί εκτός έδρας αγώνων, κατάφερε να γλιτώσει την γκέλα και να μην επιτρέψει στον ΠΑΟ να ελπίζει πως θα μειώσει τη διαφορά στους επτά βαθμούς. Έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα, ο Ολυμπιακός πέτυχε νίκη-τίτλου, όσο υπερβολικό κι αν ακούγεται, την ώρα που οι υπόλοιποι μεγάλοι δεν μπορούν να νικήσουν στην καλή τους μέρα…

Ο Αστέρας προηγήθηκε με πέναλτι του Μάσα στο 29’ (το κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή από τον Λεάλι), ο Φορτούνης ισοφάρισε με φοβερό μακρινό σουτ στο 54’ και ο Γερμανός Μάρκο Μάριν που πολλοί ίσως είχαν ξεχάσει έκανε από κοντά το 2-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΣΦΠ: Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Βιάνα, Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο (64΄Ανδρούτσος), Μάρτινς, Μανθάτης (79’ Μάριν), Φορτούνης, Σεμπά, Καρντόσο (71’ Ιντέγιε)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ντοναρούμα, Ίγκορ, Μπέρτος, Σέλιν, Γιαννούλης, Δημούτσος (78’ Ιωαννίδης), Τσουκαλάς, Μάσα (60’ Φαρίνια), Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς (67’ Χαμντανί)