![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2017/11/nazlidis.jpg)
Με άγχος προκρίθηκε η Λάρισα, 0-0 στην Καρδίτσα
Αφού έπαιξε με την φωτιά, καθώς κινδύνευε ανά πάσα στιγμή να αποκλειστεί, εάν η Παναχαϊκή σημείωνε και δεύτερο τέρμα, η Λάρισα έστω και με την λευκή ισοπαλία στην Καρδίτσα πήρε το εισιτήριο για τους “16” του κυπέλλου Ελλάδας.
Το τελικό 0-0 μάλλον αδικεί την Λάρισα, καθώς μπορεί να μην έθελξε με την απόδοση της, αλλά δημιούργησε ευκαιρίες, τις οποίες κι έχασε. Αντίθετα η Αναγέννηση Καρδίτσας προσπάθησε να κάνει τη ζημιά με αντεπιθέσεις.