Θέλουμε πάλι τον Γερμανό μας!
Λογικά θέμα ωρών είναι να ανακοινωθεί ο νέος προπονητής της Εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου και αυτός να είναι ο Μπερντ Σούστερ.
Ο 56χρονος Γερμανός βρίσκεται στην Ελλάδα για να ολοκληρώσει τις διαπραγματεύσεις του με τον πρόεδρο της ΕΠΟ, Μπερντ Σούστερ, ο οποίος στηρίζει πάνω στον συμπατριώτη του Ρεχάγκελ τις ελπίδες του για αναγέννηση του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος. Στόχος είναι φυσικά η Ελλάδα να ανασυνταχθεί, να διεκδικήσει και εν τέλει να πάρει την πρόκριση για το Μουντιάλ της Ρωσίας το 2018.
Η ΕΠΟ αναμένεται να προσφέρει 600.000 ευρώ στον Σούστερ ως ετήσιες απολαβές, ποσό που για την ώρα φαίνεται να ικανοποιεί τον έμπειρο κόουτς, που αν καθίσει στον ελληνικό πάγκο θα είναι ο δεύτερος Γερμανός στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου! Σε περίπτωση που ολοκληρωθεί η συμφωνία, ο Σούστερ θα πιάσει αμέσως δουλειά, παρακολουθώντας από κοντά τα δύο εναπομείναντα παιχνίδια της Ελλάδας για τα προκριματικά του Euro 2016 με την Ιρλανδία στο Μπέλφαστ και την Ουγγαρία στο Φάληρο.