![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2015/04/d.j.-augustin-khris-middleton-giannis-antetokounmpo-nba-milwaukee-bucks-chicago-bulls-850x560.jpg)
Δύσκολα τα πράγματα για Αντετοκούμπο
Στριμωγμένος εμφανίζεται στα δύο πρώτα ματς για τα Play Off του ΝΒΑ της καριέρας του ο Γιάννης Αντετοκούμπο. Η αστοχία του και η ανωτερότητα των Cicago Bulls έναντι της ομάδας του, έχουν αφήσει στα ρηχά τον Έλληνα καλαθοσφαιριστή, τουλάχιστον στο επιθετικό κομμάτι.
Η σειρά βρίσκεται στο 2-0 υπέρ των «ταύρων» και μεταφέρεται τώρα στο Milwaukee όπου τα «ελάφια» θα πρέπει να βρουν απαντήσεις κόντρα σε ένα σαφώς πιο… δυνατό ζώο. Ο Αντετοκούμπο αναμένεται να έχει καλύτερη παρουσία στα εντός έδρας παιχνίδια και γενικά αναμένουμε την απάντηση των Bucks για να αποκτήσει ενδιαφέρον η σειρά των αγώνων. Ο Γιάννης στα δύο πρώτα παιχνίδια έχει μέσο όρο 9 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ