![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2017/01/BAKA.jpg)
Βήμα πρόκρισης η ΑΕΚ στη Λιβαδειά
Χάρη σε γκολ του Μπακασέτα στο 71ο λεπτό η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του Λεβαδειακού στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για την τρίτη φάση του Κυπέλλου και απέκτησε τεράστιο πλεονέκτημα πρόκρισης.
Η αναμέτρηση έγινε κάτω από συνεχή βροχόπτωση που δυσκόλεψε τις προσπάθειες και των δύο αντιπάλων. Ο Λεβαδειακός δεν αποδείχθηκε εύκολη λεία και έχασε στο 20ό λεπτό σπουδαία ευκαιρία για να προηγηθεί, καθώς ο η μπάλα μετά την προσπάθεια του Σουμπίνιο σταμάτησε στο δοκάρι.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Χριστόπουλος): Μοσχονάς, Μάγγας, Τριποτσέρης, Βούρος, Καραχάλιος, Τόπι (69’ Κάλτσας), Μαχαίρας, Σένκα, Μεντί, Σουμπίνιο (56’ Γιουσούφ), Βασιλείου.
ΑΕΚ (Χιμενεθ): Ανέστης, Βράνιες, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Ντίας(19′ Μάνταλος), Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς (86’ Μπακάκης), Βάργκας (65’ Μεληκιώτης), Μπακασέτας.