Άνετα και δίκαια, 2-0 ο Παναιτωλικός τον Λεβαδειακό

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ο Παναιτωλικός νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στο Αγρίνιο και πήρε δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τα δύο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μουνιός στο 61’ μετά από πάσα του Παπάζογλου και στις καθυστερήσεις του ματς και προφανώς αναρριχήθηκε κορυφαίος του αγώνα, καθώς μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο και πρόλαβε να διαμορφώσει το αποτέλεσμα.

ΠΑΝΑΤΩΛΙΚΟΣ: Βερέμκο, Τριποτσέρης, Γιάχιτς, Μεντί, Μουλόπουλος, Μαχαίρας, Μερεμπασβίλι (74’ Μίνγκας), Μαχαμάτ (82’ Ντομοβίτσκι), Μάντζιος, Ατζαγκούν, Μπεν.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Παπάζογλου, Κέβιν, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κάπελ, Αλεξίεβιτς (46΄Μουνιός), Ουάρντα (90’ Κουτρομάνος), Μαρκόφσκι (72’ Φερέιρα).