«Ναυάγιο» με Καρυπίδη
Τέλος μπαίνει στο σίριαλ του επενδυτικού ενδιαφέροντος του Θόδωρου Καρυπίδη για τον Εργοτέλη. Ο Μακεδόνας επιχειρηματίας δεν κατέθεσε τις χρηματικές εγγυήσεις που ζητούσε η πλευρά των Κρητικών και παρά τις επίμονες προσπάθειες δεν απάντησε στις τηλεφωνικές κλήσης του Δημήτρη Παπουτσάκη και των συνεργατών του.
Ως εκ τούτου το θέμα θεωρείται λήξαν. Σε δήλωσή του ο κ. Παπουτσάκης ανέφερε: «Τις τελευταίες εβδομάδες εξέτασα με τη δέουσα προσοχή το σοβαρό ενδιαφέρον του κ. Θεόδωρου Καρυπίδη για το πακέτο των μετοχών της ΠΑΕ Εργοτέλης, που κατέχει η οικογένειά μου. Έπειτα από εκτενείς συζητήσεις δεν καταλήξαμε σε συμφωνία. Η ευθύνη για την τελική έκβαση των διαπραγματεύσεων βαραίνει μόνον εμένα. Συνεχίζω την προσπάθεια για να εξασφαλιστεί το καλύτερο δυνατό για τον Εργοτέλη του σήμερα και του αύριο».