![](https://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2015/05/1678319.jpg)
Ανανέωσε στον ΠΑΣ ο Ακόστα
Μπορεί ο ΠΑΣ Γιάννινα να αντιμετωπίζει σωρεία προβλημάτων, αλλά φαίνεται πως βρίσκει τον τρόπο να κρατά τους καλούς του ποδοσφαιριστές. Ο Νοέ Ακόστα συμφώνησε να μείνει στην ομάδα για δύο ακόμη χρόνια κι έτσι θα αγωνίζεται με τη φανέλα του ΠΑΣ μέχρι το 2017.
Αυτή είναι η δεύτερη ανανέωση βασικού ποδοσφαιριστή του συλλόγου, μετά από αυτή του Βελλίδη, ενός τερματοφύλακα που βρισκόταν ψηλά στη λίστα αρκετών ομάδων της Super League.