ΑΕΚ και Λάρισα ολοκλήρωσαν το παζλ
Η ΑΕΚ συνέτριψε μέσα στο άδειο λόγω τιμωρίας AELFC Arena τη Λάρισα με 0-5 και τερμάτισε στην πρώτη θέση του έβδομου ομίλου, αφήνοντας τη θεσσαλική ομάδα να περάσει ως δεύτερη στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.
Η Ένωση έκανε το καλύτερό της φετινό παιχνίδι, κόντρα βέβαια σε έναν αντίπαλο γεμάτο εφεδρείες. Τα γκολ σημείωσαν οι Τζιμπούρ, Μπουονανότε (2), Βάργκας και Μάνταλος.